Színvarázs Csengettyűzenekar

Zenei fejlesztés Ulwila tanítási módszerrel

 

 

A művészet, a zene az egyik lehetséges mód, mely segít átlépni a határokat épek és sérültek között.

Intézményünk alapvető pedagógiai nevelési célja, hogy tanulóinkban érdeklődést keltsünk a kultúra, a különböző művészeti ágak iránt, s felhasználjuk terápiás fejlesztő foglalkozásainkon ezeket a lehetőségeket.

A Színvarázs Csengettyűzenekar 2010-ben alakult. Egy gyermekgyógyító programot támogató szervezet lehetővé tette, hogy 30 darabból álló csengettyűkészletet vásároljunk, s szakköri foglalkozások keretében megkezdhessük e fejlesztő tevékenységet a zene gyógyító erejével.

 

Terápiás foglalkozás célja:

  • pszichés sérülések, szorongások, gátlások oldása
  • motorikus mozgás, differenciált mozgás fejlesztése
  • koncentráció és memória fejlesztése
  • önbizalom, kifejező képesség megerősítése, mely segítséget nyújt a környezettel való kapcsolatteremtésben.

 

A tanulók hangszerhasználata biztos, a színes kottán jól tájékozódnak. Váltott kézzel, több csengettyűt szólaltatnak meg.

Igazi színfoltja iskolánk karácsonyi ünnepségén a csengettyű muzsika. Advent időszakában meghívást szoktunk kapni a város által szervezett Dobó téri ünnepségre. Itt lehetőségünk nyílik társadalmi integrációra, hiszen a város lakosai is megcsodálhatják muzsikánkat.

A Játékkal a Tudásért Alapítvány, a Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetsége és az EGYMI Országos Egyesülete által meghirdetett Országos „Ki mit tud?” versenyen 2016-ban és 2018-ban, Kiskőrösön, első helyezést értünk el.

 

 

Rendszeres szereplői vagyunk a helyi ÉFOÉSZ rendezvényeinek.

 

 

Munkánkat segíti Zsigmond László pedagógus kollégám csodálatos hegedűjátékával.

 

Harmati Andrea

Szakkörvezető